Szkoła Podstawowa nr 62

Zespół Szkół i Placówek nr 1
w Bydgoszczy
ul. Stawowa 53, 85-323 Bydgoszcz, tel. 52-373-25-15, faks: 52-348-68-68Młodzieżowy Dom Kultury nr 3

Świetlica


WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 62 na rok szkolny 2024/2025


Jesień. Kolorowe liście, warzywa pełne witamin, a wśród nich – ona – okrągła, pękata, pełna pysznych pestek dynia. W świetlicy próbowaliśmy dziś odgadnąć jesienne smaki, poznaliśmy krótki dyniowy wierszyk i szaleliśmy pod chustą animacyjną. W ramach jesiennego odpoczynku świetliki zawinęły się w kocykowe kokony i poszły spać 🙂 Dobranoc!


Prosimy, obserwujcie nas na FB.

https://www.facebook.com/SP62Bydgoszcz


Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci odpoczywają, uczą się, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia naszych „świetlików” nie zna granic. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022, mimo rożnych przeciwności losu, gromada świetlicowa dała z siebie wszystko.

Dyskusje, lepienie z plasteliny, malowanie, wyklejanie, ćwiczenia fizyczne, taniec, śpiew, gry planszowe i komputerowe, czytanie, rymowanie, udział w konkursach, obchody Dnia chłopaka, dziewczyny, misia, uśmiechu, wspólne odrabianie prac domowych, spontaniczna, wyjątkowo kreatywna zabawa w pocztę, budowanie z klocków, składanie origami, tworzenie ozdób z gumeczek, ale także pokojowe rozstrzyganie sporów i kłótni, rozmowy na temat zasad i ich przestrzegania, burze mózgów dotyczące rozwiązywania przeróżnych świetlicowych sytuacji.

Zapadną nam również w pamięć tegoroczne zabawy sztucznymi banknotami, które robią furorę i dają nadzieję na przyszłe bankierskie umiejętności naszych podopiecznych. Jesteśmy spokojne o nasze i Państwa emerytury 🙂