Szkoła Podstawowa nr 62

Zespół Szkół i Placówek nr 1
w Bydgoszczy
ul. Stawowa 53, 85-323 Bydgoszcz, tel. 52-373-25-15, faks: 52-348-68-68Młodzieżowy Dom Kultury nr 3

Świetlica


Panna Wszanna.
Powstała by nauczyć dzieci dbania o zdrowie. Bo wszawica to choroba i łatwo się nią zarazić, szczególnie w szkole. Dziś świetliki dowiedziały się co to jest wesz i co robić, by nie wlazła nam na głowę 🙃

Spontaniczny sok 🍎🍏 Okazuje się, że jabłkowa pulpa pozbawiona soku jest również całkiem smaczna. Przygotowaliśmy kubki, a przydały się też miseczki do odpadków z wyciskarki. To się nazywa filozofia „zero waste”! Było kilkoro rannych 😉, ale dzielniejszej ekipy obierająco-krojącej nie widziałyśmy nigdy wcześniej. Cóż, nauka wymaga poświęceń 🩹🩹🩹
P.S. Proszę tylko spojrzeć na te cudowne, nowe fartuszki kuchenne. Tak między innymi wykorzystujemy Państwa hojność. Świeży, świetlicowy zakup, Dziękujemy rodzice!

A w świetlicy…
Kolejny tydzień rozpoczęty. Tym razem przywitaliśmy go bananowo-truskawkowym koktajlem na bazie maślanki. Nie znalazł się taki śmiałek, który odważyłby się przyznać, że mu nie smakuje 😀 Po skończonej robocie i konsumpcji produktu końcowego, uczniowie klasy 3c zabrali się za porządki. Tak się rozpędzili, że znaleźli nawet odkurzacz i ochoczo wygonili nim wszelkiej maści koty ukryte w czeluściach świetlicy. Lśni! Tylko kotów szkoda trochę 😉

Każdy dzień jest wyjątkowy. Niektóre są bardziej wyjątkowe. Taki jest właśnie Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu i nie tylko, zadaniem dorosłych jest sprawianie radości dzieciom, bo jak mówił „Stary Doktor” – „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Magda Gessler? Robert Makłowicz? Gordon Ramsay? Niee! To my, świetliki i nasza pierwsza mizeria 🤤
Mycie, obieranie, tarcie, mieszanie, a na koniec serwowanie i pałaszowanie! Nawet zdeklarowani, ogórkowi przeciwnicy jedli bez marudzenia.
Pssst, rodzice – potrafimy myć i wycierać naczynia 😉

Prosimy, obserwujcie nas na FB.

https://www.facebook.com/SP62Bydgoszcz


W świetlicy jesiennie, za oknem deszczowo. A my się nie dajemy chandrze i pod parasolem mamy się świetnie!


Zasada nr 1: Mówię umiarkowanym głosem.

Wspólnie – decybelomierzem – zmierzyliśmy, jak głośne są nasze krzyki, szepty, szurające krzesła i robiąca potężne „łubudu”, waląca się wieża z klocków.

Świetliki słuchały uważnie, kiwały głowami na znak zrozumienia. Na koniec zajęć wstały z impetem i z głośnymi okrzykami ruszyły do zabawy!


Wrzesień w świetlicy upływa pod znakiem zapoznawania się, umacniania więzi i wielu, wielu zasad do zapamiętania. Świetliki nie próżnowały, stworzyły cudowną makietę skrzyżowania o ruchu okrężnym, poznały definicję słowa „emocje” i dały im upust podczas przygotowanych zajęć. Opowiedziały również o tym, co czują gdy… Możecie to Państwo zobaczyć na załączonym zdjęciu naszej tablicy. Starsi koledzy w ramach wolontariatu pomagają, jak mogą uporządkować pozabawowy galimatias, którego maluchy same nie ogarniają. Doceniamy ich wysiłki z całego serca. Udało nam się ujarzmić niespożyte ładunki energii podczas spożywania posiłków. Jemy we względnej ciszy (mimo, czasem 40 dzieci naraz), czekamy kulturalnie aż zje najwolniejszy, świetlicowy żółw. Dzieci już wiedzą, że marnowanie jedzenia jest „passe” i jeśli nie przepadają na przykład za serwowaną danego dnia surówką, proszą nasze cudowne kucharki o większą ilość ziemniaków, czy mięska. Pierwszego dnia na stołówce, po dokładnej „instrukcji” spożywania posiłków w szkole, z dumą pokazywały nam puste talerze!

Wiele nauki i zabaw przed nami, ale obiecujemy mnóstwo pozytywnej energii.

Kochani rodzice pierwszaków i zerówkowiczów, czasem występują jeszcze smuteczki, ale jest ich bardzo niewiele. Poza tym, ramion do kojenia tęsknotek mamy mnóstwo, więc nie martwcie się, przytulimy każdego potrzebującego!   


Drodzy rodzice „Świetlików”! 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny z nowymi pomysłami i wyzwaniami. Zaplanowałyśmy mnóstwo fantastycznych zajęć, konkursów i świetlicowych przygód. Będzie aktywnie, ciekawie, a czasem nawet smacznie :). Prosimy o wsparcie naszej świetlicowej działalności poprzez rozmowy z dziećmi, pytania, dociekliwość… niech opowiadają, emocjonują się, będą dziećmi „pełną gębą”! Postaramy się spełnić ich oczekiwania. Będziemy jednak wymagać współpracy i dyscypliny.

Fotorelacje świetlicowych przygód będziemy udostępniać na stronie internetowej szkoły. Mamy ogromną nadzieję na moc pozytywnej energii, aby ten rok szkolny zajął szczególne miejsce w pamięci „Świetlików” i Państwa, drodzy rodzice.

Ahoj szkolna przygodo!


Lista uczniów przyjętych do świetlicy szkolnej w roku 2022/2023

Klasa 0

Andrzejewski Fabian

Karpński Aleksander

Koźma Julia

Krzyżanowski Jakub

Lewandowska Alicja

Michalski Krzysztof

Wiznerowicz Nadia

Klasa 1

Baryła Nikola

Bochańska Aniela

Bordewicz Nikodem

Brzezińska Julia

Dach Filip

Chmielewska Zofia

Chojnacka Gabriela

Cholewczyńska Zuzanna

Ciechanowski Marcel

Gebler Helena

Gierszewsa Małgorzata

Gołębiowska Wiktoria

Jakubczak Jeremi

Jażdżewska Emilia

Kaczmarek Filip

Kamińska Zuzanna

Kaźmierczak Maria

Kordzielewski Borys

Kowalczyk Kornelia

Koźlak Filip

Kwiatkowska Maja

Kujawa Olaf

Kurinna Anna

Kuznietsova Myroslava

Lehmann Jakub

Lisicka Kornelia

Maternowski David

Matura Zuzanna

Matuszak Tatiana

Meldo Maja

Mendelska Maja

Nawrocki Aleksander

Nowak Oskar

Nowakowski Marcin

Okuniewski Jan

Pawlak Dorian

Plewa Zofia

Piechocki Kacper

Ruciński Antoni

Rutkowski Borys

Rybski Aleksander

Salom Paulina

Shroder Olaf

Szkaradek Nikola

Szymczak Aleks

Świerczyński Leon

Wróbel Katarzyna

Wróblewski Bruno

Klasa 2

Bartnicki Tomasz

Brążkiewicz Aleksander

Brzeziński Florian

Detrych Michalina

Gałka Kajetan

Giemza Adam

Gołębiowski Mateusz

Kabatek Gabriela

Kilmann Mikołaj

Sobczak Franciszek

Krzyżanowski Nikodem

Kurowska Liliana

Lulczyk Maria

Marczak Aleksander

Mikołajczak Samanta

Mikołajczyk Dawid

Murawska Lena

Przybylska Helena

Słowiński Łukasz

Szablewski Filip

Ścibak Emilia

Waloszewski Wiktor

Waszak Elżbieta

Woźniak Hanna

Von Ossowska Lena

Zych Pola

Klasa 3

Banaszak Adam

Dulian Paweł

BoniewiczPatryk

Chmielewski Adam

Cholewczyńska – Wiśniewska Milena

Czwarno Anna

Doniecka Zofia

Frankowski Jakub

Głowacki Daniel

Gruszkowski Aleksander

Jeleniewska Maja

Józefowicz Nadia

Kochetov Vladislav

Kończal Jędrzej

Krakowska Lena

Kucińska Małgorzata

Kwasek Szymon

Kwiatkowski Patryk

Małek Szymon

Nowicka Jagoda

Rakoczy Zofia

Rożniecki Damian

Rutz Magda

Rutz Agata

Senator Alicja

Stachurski Karol

Stawicka Hanna

Szreder Igor

Suchomska Agata

Szust Zuzanna

Wącek Lena

Woźniak Aleksandra

Zadorozhnia Yeva

Klasa 4

Makowski Daniel

Marciniak Katarzyna

Mendelski Eryk

Myszkier Oskar

Niklasz Lena

Pilarczyk Leon

Tuszyński Aleksander

Urbańska Julia

Klasa 7

Waloszewski Tymon


Uprzejmie informujemy, że w piątek 24.06.2022r., świetlica szkolna czynna będzie w godzinach 6:30 – 9:30. Ze względu na organizację pracy szkoły prosimy o punktualny odbiór dzieci po uroczystości zakończenia roku szkolnego.


Szanowni Państwo!
Informujemy, że wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2022/2023 należy złożyć do 17 czerwca 2022r. Przypominamy o konieczności wskazania osób upoważnionych do odbioru dzieci, ewentualnie godzin samodzielnego opuszczania świetlicy przez ucznia.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz warunki lokalowe, pierwszeństwo będą miały dzieci, których oboje rodziców pracuje (zgodnie z przepisami art. 105 ust. 1 ustawy prawo oświatowe).

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 62


Wiosenne wianki i palmy wielkanocne.

Świetlica oraz cała społeczność szkolna serdecznie zaprasza Państwa na świąteczny kiermasz „Waszych” 🙂 WIANKÓW WIOSENNYCH, oraz PALM WIELKANOCNYCH wykonanych przez wychowawczynie świetlicy oraz uczniów naszej szkoły. Kiermasz odbędzie się 10 kwietnia od godziny 8:30 przy kościele pw. Chrystusa Króla.

Dochód ze sprzedaży wianków, zgodnie z ustaleniami, przeznaczony będzie w całości na potrzeby rodzin ukraińskich. Pieniądze ze sprzedaży palm – dla uczniów naszej szkoły, będących w wyjątkowej sytuacji losowej.

Jeszcze raz dziękujemy Wam, kochani za okazane wiankowe serducho!


Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej

wniosek-_2022_2023


Uwaga konkurs!

Świetlica szkolna ogłasza konkurs dla klas 0-3 pt. „Wiosenny wianek”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie przestrzennego wianka wiosennego z dostępnych materiałów:

papier, sztuczne/filcowe liście, kwiaty, szyszki, wstążki, druciki, wiklina.

Efekt zależy wyłącznie od Waszej kreatywności i wyobraźni.

Podpisane prace należy składać na ręce wychowawczyń świetlicy do 18 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Wianek kwiatowy wiosenny z wiecznymi różami

 


ми сильні разом

Kochane, spontaniczne „świetliki” bez niczyich podpowiedzi, jednoczą się z Ukraińcami na własny sposób. Oto ich dzieła. Dziś nawet zwykłe rysunki mają niebiesko-żółte barwy.

 


Na pocztę, marsz!

W Dniu Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek „świetliki” samodzielnie wykonały okienka pocztowe. Zabawa tak bardzo im się spodobała, że okienka czynne są codziennie 🙂

j   

 


Złota rybka dobra na wszystko 🙂

Tydzień, w którym rozmawialiśmy ze „świetlikami” na temat bajek, zaowocował pomysłem stworzenia wspólnie z całą społecznością szkolną złotej rybki, spełniającej nasze marzenia. Nawet nam się nie śniło, jak wielkie będzie miała powodzenie! Tworzenie rybki zbiegło się z tragicznymi wydarzeniami na świecie. Dzieci nie zapomniały o marzeniach skierowanych ku Ukrainie.

Sami zobaczcie!

 


Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci odpoczywają, uczą się, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia naszych „świetlików” nie zna granic. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022, mimo rożnych przeciwności losu, gromada świetlicowa dała z siebie wszystko.

Dyskusje, lepienie z plasteliny, malowanie, wyklejanie, ćwiczenia fizyczne, taniec, śpiew, gry planszowe i komputerowe, czytanie, rymowanie, udział w konkursach, obchody Dnia chłopaka, dziewczyny, misia, uśmiechu, wspólne odrabianie prac domowych, spontaniczna, wyjątkowo kreatywna zabawa w pocztę, budowanie z klocków, składanie origami, tworzenie ozdób z gumeczek, ale także pokojowe rozstrzyganie sporów i kłótni, rozmowy na temat zasad i ich przestrzegania, burze mózgów dotyczące rozwiązywania przeróżnych świetlicowych sytuacji.

Zapadną nam również w pamięć tegoroczne zabawy sztucznymi banknotami, które robią furorę i dają nadzieję na przyszłe bankierskie umiejętności naszych podopiecznych. Jesteśmy spokojne o nasze i Państwa emerytury 🙂

Z dumą przedstawiamy fotorelację z pierwszego semestru w świetlicy szkolnej SP 62!

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ