Szkoła Podstawowa nr 62

Zespół Szkół i Placówek nr 1
w Bydgoszczy
ul. Stawowa 53, 85-323 Bydgoszcz, tel. 52-373-25-15, faks: 52-348-68-68Młodzieżowy Dom Kultury nr 3

Świetlica


Uprzejmie informujemy, że w piątek 24.06.2022r., świetlica szkolna czynna będzie w godzinach 6:30 – 9:30. Ze względu na organizację pracy szkoły prosimy o punktualny odbiór dzieci po uroczystości zakończenia roku szkolnego.


Szanowni Państwo!
Informujemy, że wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2022/2023 należy złożyć do 17 czerwca 2022r. Przypominamy o konieczności wskazania osób upoważnionych do odbioru dzieci, ewentualnie godzin samodzielnego opuszczania świetlicy przez ucznia.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz warunki lokalowe, pierwszeństwo będą miały dzieci, których oboje rodziców pracuje (zgodnie z przepisami art. 105 ust. 1 ustawy prawo oświatowe).

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 62


Wiosenne wianki i palmy wielkanocne.

Świetlica oraz cała społeczność szkolna serdecznie zaprasza Państwa na świąteczny kiermasz „Waszych” 🙂 WIANKÓW WIOSENNYCH, oraz PALM WIELKANOCNYCH wykonanych przez wychowawczynie świetlicy oraz uczniów naszej szkoły. Kiermasz odbędzie się 10 kwietnia od godziny 8:30 przy kościele pw. Chrystusa Króla.

Dochód ze sprzedaży wianków, zgodnie z ustaleniami, przeznaczony będzie w całości na potrzeby rodzin ukraińskich. Pieniądze ze sprzedaży palm – dla uczniów naszej szkoły, będących w wyjątkowej sytuacji losowej.

Jeszcze raz dziękujemy Wam, kochani za okazane wiankowe serducho!


Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej

wniosek-_2022_2023


Uwaga konkurs!

Świetlica szkolna ogłasza konkurs dla klas 0-3 pt. „Wiosenny wianek”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie przestrzennego wianka wiosennego z dostępnych materiałów:

papier, sztuczne/filcowe liście, kwiaty, szyszki, wstążki, druciki, wiklina.

Efekt zależy wyłącznie od Waszej kreatywności i wyobraźni.

Podpisane prace należy składać na ręce wychowawczyń świetlicy do 18 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Wianek kwiatowy wiosenny z wiecznymi różami

 


ми сильні разом

Kochane, spontaniczne „świetliki” bez niczyich podpowiedzi, jednoczą się z Ukraińcami na własny sposób. Oto ich dzieła. Dziś nawet zwykłe rysunki mają niebiesko-żółte barwy.

 


Na pocztę, marsz!

W Dniu Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek „świetliki” samodzielnie wykonały okienka pocztowe. Zabawa tak bardzo im się spodobała, że okienka czynne są codziennie 🙂

j   

 


Złota rybka dobra na wszystko 🙂

Tydzień, w którym rozmawialiśmy ze „świetlikami” na temat bajek, zaowocował pomysłem stworzenia wspólnie z całą społecznością szkolną złotej rybki, spełniającej nasze marzenia. Nawet nam się nie śniło, jak wielkie będzie miała powodzenie! Tworzenie rybki zbiegło się z tragicznymi wydarzeniami na świecie. Dzieci nie zapomniały o marzeniach skierowanych ku Ukrainie.

Sami zobaczcie!

 


Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci odpoczywają, uczą się, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Kreatywność, pomysłowość i wyobraźnia naszych „świetlików” nie zna granic. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022, mimo rożnych przeciwności losu, gromada świetlicowa dała z siebie wszystko.

Dyskusje, lepienie z plasteliny, malowanie, wyklejanie, ćwiczenia fizyczne, taniec, śpiew, gry planszowe i komputerowe, czytanie, rymowanie, udział w konkursach, obchody Dnia chłopaka, dziewczyny, misia, uśmiechu, wspólne odrabianie prac domowych, spontaniczna, wyjątkowo kreatywna zabawa w pocztę, budowanie z klocków, składanie origami, tworzenie ozdób z gumeczek, ale także pokojowe rozstrzyganie sporów i kłótni, rozmowy na temat zasad i ich przestrzegania, burze mózgów dotyczące rozwiązywania przeróżnych świetlicowych sytuacji.

Zapadną nam również w pamięć tegoroczne zabawy sztucznymi banknotami, które robią furorę i dają nadzieję na przyszłe bankierskie umiejętności naszych podopiecznych. Jesteśmy spokojne o nasze i Państwa emerytury 🙂

Z dumą przedstawiamy fotorelację z pierwszego semestru w świetlicy szkolnej SP 62!

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ